piątek, 18 stycznia 2008

Wakacyjny zawrót głowy

Czyli początek mojej nowej kariery.
Wyciągając wnioski z poprzedniej części sezonu której niestety nie moglem kontynuować. Postanowiłem od razu wzmocnić skald spora ilością zawodników z powodu plag kontuzji jakie często nawiedzają Steaue.
Zmodyfikowałem taktykę na klasyczne 4-4-2 z ofensywnie nastawionymi pomocnikami która lepiej odpowiada zawodnikom.

Ze składu poleciało 3 zawodników :
Goian - za 5 mln. przeszedł do LOSC Lille.

Sburlea - za 240 tys. z Brasov FC

Początek Ligi zapoczątkował mecz o Super Puchar Rumunii w którym zmierzyli sie Rapid Bukareszt i Dinamo Bukareszt. Po 90 minutach gry było 1-1 w dogrywce nic sie nie zmieniło. W karnych zwyciężyło Dinamo.

Przed inauguracyjnymi spotkaniem z U Cluj w klubie było 8 zawodników kontuzjowanych którzy do gry będą mogli powrócić na przełomie Sierpnia i Września: Emeghara, Ghiona, Badea, Cristocea, Stancu, Rada, Plesan, Iacob.

Początek sezonu mecz u siebie z U Cluj 29 lipca
Steaua 2 - 0 U Cluj (Surdu 25) (Croitoru 55) Niestety mecz ten przyniósł kolejne kontuzje ( Neaga 3-4 miesiące Surdu 2-3 miesiące )
Gładko wygrane spotkanie bez większej historii. ze składu wypadło 2 doświadczonych zawodników.

Przed pierwszym spotkaniem eliminacyjnym w LM sytuacja wyglądała nieciekawie kolejni kluczowi zawodnicy wypadli ze składu tworząc ogólną liczbę 10 kontuzjowanych długotrwale.
1 Sierpień rywalem okazał sie być Domeżale
Domeżale 3 - 3 Steaua (Zupancic 22) (Medved 86 90) - (Croitoru 26) (Torje 31) (Dica 41) Czerwona kartka (Croitoru 46)
Początek należał do Domeżale które z pewnością chciało coś pokazać na swoim terenie. Strzelili bramkę co rozjuszyło moich zawodników szybko strzelone 3 bramki dały zbyt dużą pewność siebie i w końcówce straciliśmy 2 bramki zasługo przy tym miał również Croitoru który dostał na początku 2 połowy czerwona kartkę.
Kolejne spotkanie ligowe w którym wystąpiło sporo rezerwowych zawodników z uwagi na kontuzje. Głównym celem było zwycięstwo i uniknięcie kolejnych kontuzji.
4 Sierpień mecz ligowy z Poli Iasi
Poli Iasi 0 - 2 Steaua (Dica 78 90) Dica - 84 minuta niewykorzystany rzut karny
Łatwe spotkanie z przeciętnym rywalem dobra rozgrzewka przed rewanżowym spotkaniem z Domeżale. Martwi jednak że mimo wielu sytuacji młodzież nie mogła pokonać bramkarza i dopiero w końcówce Dica pokazał swoja wartość.
8 Sierpień mecz rewanżowy z Domeżale
Steaua 2 - 1 Doneżale (Putilo 36) (Zaharia 49) - (Medved 89) kontuzja Dica ( miesiac )
Wygrana i awans do kolejnej rundy jednak ze składu na miesiąc wypadł Dica który stał sie 11 na liście kontuzjowanych. Z 2 strony wygrany mecz lecz poraz kolejny tracimy bramkę w końcówce a katem okazał sie nie kto inny jak Medved najprawdopodobniej super rezerwowy Domeżale który 2 krotnie wszedł w końcówce meczu i strzelił 3 bramki.
11 Sierpień mecz derbowy z Dinamem nie zapowiadał się zbyt kolorowo z uwagi na kontuzje (10) jednak do składu powrócił Bogdan Stancu.
Dinamo 2 - 1 Steaua (Bratu 7 70K) - (Stancu 43) debiut
Młodzi zawodnicy wspieli się na szczyt swych umiejętności aby pokazać się z jak najlepszej strony w meczu derbowym jednak nie pomogła nawet bramka Stancu w swoim debiucie spore pretensje można mieć również do pracy sędziego ale z nimi nikt nie wygra cóż 1 porażka w lidze oby było ich jak najmniej.
W 3 fazie eliminacji trafiliśmy na Grecki AEK który był jedną z trudniejszych drużyn na które mogliśmy trafić.
14 Sierpień El LM 3 faza AEK
AEK 1 - 2 Steaua (Lyberopulos 68) - (Torje 5 19)
Niezwykły mecz w Grecji którego autorem był 17 letni Torje strzelił 2 bramki i dał nadzieje nie tylko mi ale i kibicom że AEK jest do wyeliminowania. Mimo braku podstawowych doświadczonych zawodników młodzież spisywała sie coraz lepiej z meczu na mecz.
18 Sierpień mecz ligowy z Farul
Steaua 2 - 1 Farul (Torje 73 86) - Garlem (90)
Zwycięstwo fenomenalny Torje do swojego konta strzeleckiego dopisał kolejne 2 bramki. Martwi jednak bramka stracona w 90 minucie która jest już 4 straconą w ostatnich minutach.
25 Sierpień mecz ligowy z Otelu
Otelu 1 - 4 Steaua (Paraschiv 69) - (Stancu 22) (Radoi 52K) (Golański 63) (Putilo 79)
Faworyzowanie przez bukmacherów Otelu Galati nie przypadło do gustu zawodnikom którzy postanowili pokazać kto jest lepszy z tej dwójki strzelając 4 bramki. Forma i morale zawodników przed meczem rewanżowym z AEK była niezwykle wysoka.
29 Sierpień Dzień który kibice będą mogli wspominać bardzo długo lub chcieć zapomnieć jak najszybciej wszystko zależało od tego czy Steaua wyeliminuje na własnym boisku faworyta AEK który po porażce na swoim boisku 1-2 musiał atakować od 1 minut.
Steaua 2(4) - (3)2 AEK (Stancu 4 90) - (Rivaldo 45 67)
Kibice i ja zapamiętamy ten dzień na bardzo długo AEK które już w 1 minucie miało okazje na zdobycie bramki zmarnowało ją i nadziało sie na kontrę której zakończeniem była bramka strzelona przez Bogdana w 4 minucie. Teraz AEK musiało strzelić 2 bramki aby myśleć o dogrywce ataki szyły raz lewą raz prawą stroną jednak Zapata nie dał sie pokonać aż do 45 minuty. Rivaldo nie zwykle klasowy zawodnik zdobył bramkę po uderzeniu z rzutu wolnego z około 20 metra w prawe okienko bramki Robinsona który był bez szans. Do przerwy 1-1 AEK brakowało 1 bramki by doprowadzić do dogrywki. Spora ilość spotkań rozgrywanych w Sierpniu ( praktycznie co 3 dni ) mimo początku sezonu młodym zawodnikom dawało znać zmęczenie. AEK z każdą minutą 2 połowy zdobywało coraz większą przewagę jednak solidna obrona nie dawała pograć napastnikom AEK rozbijając ich ataki przed polem karnym. 67 minuta kolejny faul przed polem karnym do piłki podszedł Rivaldo który dał prowadzenie drużynie z Grecjii uderzając po raz kolejny perfekcyjnie z "Wolnego". Kiedy każdy szykował sie na dogrywke i ewentualne żuty karne do bramki desperackim strzałem z za pola karnego trafił po raz drugi Stancu który wpadł w ramiona kibiców. Po tej bramce sędzia odgwizdał koniec tego niezwykłego meczu.
1 Wrzesień mecz derbowy z Rapidem
Steaua 0 - 0 Rapid
Bezbramkowy wynik można uznać jako zwycięstwo. Rapid który stracił 1 bramkę w dotychczasowych meczach wygrywając wszystkie mecze był liderem. Wymęczona Wakacyjnymi bojami drużyna walczyła twardo w środku pola co nie pozwalało na wiele zawodnikom rywala z za miedzy.

Po tym meczu udaliśmy się w raz z prezesem na losowanie grup LM.

Moim zdaniem jest to grupa z której możemy powalczyć o Uefa a przy dobrym układzie wyników nawet o kolejna fazę LM.